Distances līgums 

Latvijas Republikas likumdošana nosaka, ka interneta veikala īpašniekam ir jāatrunā preču piegādes un atgriešanas noteikumi, kā arī atteikuma tiesības. Šādu atrunu sauc par distances līgumu (MK noteikumi).

Šajā Interneta veikalā piedāvāto preču pārdevējs SIA "Baltais valis" (reģ.nr. 40203270663) vienas puses, turpmāk saukts Pārdevējs, un persona, kas veic pasūtījumu, turpmāk saukta Pircējs, no otras puses, noslēdz šādu Līgumu:

Pārdevējs apņemas pārdot un piegādāt Pircējam preces - drukāto žurnālu abonementus un citas preces, atbilstoši Pircēja pasūtījumam.

Piegādes un samaksas kārtība

  • Pircējs veic preču pasūtīšanu caur baltaisvalis.lv lapu, norādot pasūtāmo preču veidu un daudzumu. Pircējam ir iespēja veikt apmaksu par preci, lietojot interneta veiklā iestrādātos maksājuma rīkus vai apmaksājot pārdevēja sagatavoto un Pircējam pa e-pastu nosūtīto pasūtījumam atbilstošo rēķinu. Rēķins tiek sagatavots elektroniski un ir derīgs bez paraksta.
  • Maksājumus var veikt internetā ar maksājuma kartēm. Eiropas Savienības rezidenti maksājumus var veikt arī ar pārskaitījumu, atbilstoši avansa rēķinam. Pasūtītājs pats ir atbildīgs par jebkādām papildus izmaksām, kas var būt saistītas ar izvēlēto maksājuma metodi.
  • Piegāde ir atkarīga no izvēlētā preces veida un preces nogādes vietas.  Žurnāla abonementus piegādā visa gada laikā, sākot no brīža, kad veikta samaksa, bet atsevišķu preču, kas nav abonementi, piegādi veic 20 dienu laikā (Latvijā - 3-5 dienu laikā, uz ārzemēm ilgākā laika posmā).
  • Eiropas Savienības rezidentiem pie preces cenas automātiski tiek pieskaitīts PVN, kas skaidri tiek parādīts rēķinā un pirms interneta maksājuma.
  • Žurnāla abonementi tiek piegādāti ar "Latvijas Pasts", bet atsevišķas preces ar "Latvijas Pasts", "Omniva" un "DPD" starpniecību, atkarībā no Pircēja izvēlētā piegādes veida. Abonementu piegādes izmaksas iekļautas cenā, atsevišķu izdevumu un preču piegāde - pēc piegādātāju tarifiem.

Atteikuma tiesības

  • Pircējam ir tiesības atteikties no preces vai žurnāla abonementa 14 kalendāro dienu laikā no Preces saņemšanas brīža, nosūtot Pārdevējam par to atteikuma vēstuli. Atteikuma vēstules veidlapu Pārdevējs nosūta Pircējam pa e-pastu pēc Pircēja pieprasījuma.
  • Pircēja pienākums ir 7 dienu laikā pēc atteikuma vēstules nosūtīšanas atdot preci Pārdevējam. Visus izdevumus, kas radīsies saistībā ar preces nosūtīšanu atpakaļ Pārdevējam, sedz Pircējs.
  • Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta sestā daļa nosaka, ka "patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā". Pārdevējs patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci vai neievērojot instrukcijas norādījumus, ja ir nozaudēts preces oriģinālais iepakojums vai ja tās iepakojums ir būtiski bojāts. 

Naudas atmaksa

Piegādātājs bez nepamatotas kavēšanās, bet ne vēlāk kā 14 dienu laikā no dienas, kad no Patērētāja saņēmis laikā nosūtītu paziņojumu, atmaksā Patērētājam viņa samaksāto naudas summu, atskaitot tās izmaksas, kas saskaņā ar šo līgumu jāsedz Pasūtītājam. 

Privātuma noteikumi

Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar LR likumdošanas prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi. Personas dati ir aizsargāti un izmantoti tikai piegādes nodrošināšanai.

Piegādātāja kontakti ir šeit: https://www.baltaisvalis.lv/parmums/